Työllisyyslisä on TyöHämeen oma kannustin työnantajalle, kun palkataan vaikeassa työmarkkina-asemassa oleva työnhakija.
Tuen tarkoituksena on madaltaa rekrytointikynnystä ja helpottaa yrityksen päätöstä palkata uusi työntekijä. Tukea voidaan hyödyntää esimerkiksi pitkäaikaistyöttömän tai yli 55-vuotiaan palkkaamiseen.
Työnantaja voi sijaita missä päin tahansa Suomea, mutta työnhakijan tulee ol ...
Mikäli TyöHämeen työllisyyslisä voisi sopia yrityksenne tilanteeseen ja kaipaat lisätietoa, ota yhteyttä työnantaja- ja yrityspalveluihimme.
Tai Hae TyöHämeen työllisyyslisää alhaalla olevasta e-lomakkeesta
Työllisyyslisä on tarkoitettu yrityksille, järjestöille, yhdistyksille, kuntayhtymille, seurakunnille ja säätiöille, jotka palkkaavat TyöHämeen vähintään 100 päivää (noin 24vko/6kk) työttömänä olleen työnhakijan (asiakas on voinut olla ko. ajan sisällä palvelussa esim. työkokeilu).
Laki työvoimapalveluiden järjestämisestä