Suomi.fi
Siirry suoraan sisältöön.
Vastuuorganisaatio Lohjan seurakunta

Päiväkerhot

  • Palvelu
  • Lohja
  • Julkinen palvelu

Voit tuoda lapsesi päiväkerhoon, jos hän on 2–6-vuotias. Iltapäiväryhmään voit ilmoittaa myös esikoululaisen. Kerho kokoontuu 1–3 kertaa viikossa kolmen tunnin ajaksi kerrallaan. Aamupäiväryhmä on klo 9–12 ja iltapäiväryhmä klo 13–16.

Toimi näin

Elokuussa alkaviin päiväkerhoihin voit hakea kerhopaikkaa verkkosivujemme kautta. Saat kerhoista lisätietoa vt. varhaiskasvatuksen ohjaaja Jenni Vuorelta, puh. 044 328 4341, jenni.vuori@evl.fi.

Anmälning till svenskspråkig dagklubb: Ulrika Suominen tfn 050 351 5894 eller Beatrice (Pia) Österman tfn 050 370 6015.

Vapaista kerhopaikoista voit kysyä Jenni Vuorelta, jenni.vuori@evl.fi tai p. 044 328 4341.

Kenelle ja millä ehdoin

Voit hakea mihin tahansa kerhoon asuinpaikastasi riippumatta. Kerhon aloittaessaan lapsen tulee olla täyttänyt kaksi vuotta. Kauden aikana voit kysyä vapaita paikkoja lastenohjaajilta.

Palvelun toteuttaa

Lohjan seurakunta

Palvelusta vastaa

Lohjan seurakunta
Tekstistä vastaa: Lohjan seurakunta
Päivitetty: 30.9.2025