Suomi.fi
Sirddu vuõiʹǧǧest siiskõʹsse.

Tät seidd ij leäkku veâl vuäǯǯamnalla nuõrttsääʹmǩiõʹlle

Vuäinak sääʹmǩiõllsaž kääzzkõõzzi teâđaid jiijjâz seeidast.
VasttõsorganisaatioHyvinkään kaupunki

Hyvinkään kaupungintalon aulan vuokraus ja käyttö

  • Kääzzkõs
  • Hyvinkää
  • Õõlmâs kääzzkõs

Hyvinkään kaupungintalon aulaa vuokrataan kokous- ja tapahtumakäyttöön. Aulan koko on 500 m2 ja tila on avointa aulatilaa, joka on arkisin päiväaikaan kaupungintalon työntekijöiden ja kaupungintalolla asioivien henkilöiden käytössä. Aulaa vuokrataan pääsääntöisesti tapahtumakäyttöön kaupungintalon sulkeutumisajan jälkeen ja viikonloppuisin.

Tilaan soveltuvat tapahtumalajit ovat: kokoukset, semina ...

Tååim nääiʹt

Täytä varaus- ja perustietolomake ja palauta se kaupungintalon neuvontaan.

Ǩeäzz da mâin määinain

Aulatilan varaus tulee tehdä vähintään kaksi viikkoa ennen tapahtumaa. (Kaupungin omat, arkipäivisin järjestettävät tilaisuudet, vähintään viikko ennen tapahtumaa.)

Varausta varten tulee täyttää kaupungintalon tapahtuman varaus- ja perustietolomake. Kun lomake on täytettynä palautettu kaupungintalon infoon, tekee infopiste alustavan varauksen aulan varauskalenteriin ja toimittaa tilaisuuden tiedot aulan operoinnista vastaavaan Hyvinkään kaupungin kulttuuripalveluihin.

Kulttuuripalvelut-yksikön edustaja on yhteydessä varaajaan 5 vrk kuluessa varauksesta ja tekee varaajalle tarjouksen tilaisuuden kustannuksista. Hyväksytyn tarjouksen jälkeen varaus vahvistetaan. Hyvinkään kaupunki varaa itselleen oikeuden peruuttaa tehdyn aulavarauksen viimeistään 2 kk ennen tapahtumaa, mikäli kaupunki tarvitsee tilaa omaan käyttöönsä.

Kääzzkõõzz veekk čõõđ

Hyvinkään kaupunki

Kääzzkõõzzâst vaʹsttad

Hyvinkään kaupunki
Teeʹkstest vaʹsttad: Hyvinkään kaupunki
Peeiʹvtum: 25.5.2020