Suomi.fi
Sirdás njuolga sisdollui.

Dát siidu ii doaisttážii gávdno davvisámegillii

Oainnát sámegielat bálvalusaid dieđuid iežas siiddus.
VástoorganisašuvdnaMonimuotoiset perheet -verkosto

Koulutusta perheiden monimuotoisuuden kohtaamisesta

  • Bálvalus
  • Olles Suopma
  • Yksityinen palvelu

Sosiaali- ja terveydenhuollon, varhaiskasvatuksen tai koulutuksen parissa työskentelevänä ammattilaisena voit tilata yksiköllesi maksutonta koulutusta monimuotoisista perheistä ja monimuotoisten perheiden kohtaamisesta. Myös oppilaitokset, jotka kouluttavat tulevia ammattilaisia näille aloille, voivat tilata koulutusta.

Koulutuksesta saat tiiviissä paketissa perustiedot kymmenen eri perhetyypin e ...

Bargga ná

Ota meihin yhteyttä sähköpostilla ja kerro koulutustarpeistanne sekä siitä, milloin olette ajatelleet, että haluaisitte kouluttautua. Kerro myös, toivotteko ensisijaisesti etä- vai lähimuotoista koulutusta.

Sähköpostilla voit myös kysyä lisätietoja koulutuksestamme, vaikka et olisi vielä valmis tilaamaan koulutusta.

Geasa ja makkár eavttuiguin

Koulutus on tarkoitettu sosiaali- ja terveydenhuollon, varhaiskasvatuksen tai koulutuksen parissa työskenteleville ammattilaisille ja sellaisiksi opiskeleville. Kun koulutamme edellä mainittujen alojen opiskelijoita, koulutuksen ehtona on, että opiskelijoiden lisäksi koulutukseen osallistuu myös oppilaitoksen opetushenkilökuntaa.

Jos koulutuskalenterissamme on ruuhkaa, suosimme isompia koulutusryhmiä.

Bálvalusa ollašuhttá

Monimuotoiset perheet -verkosto

Bálvalusas vástida

Monimuotoiset perheet -verkosto
Teavsttas vástida: Monimuotoiset perheet -verkosto
Beaividuvvon: 19.4.2023