Suomi.fi
Sirdás njuolga sisdollui.

Dát siidu ii doaisttážii gávdno davvisámegillii

Oainnát sámegielat bálvalusaid dieđuid iežas siiddus.
VástoorganisašuvdnaPaimion kaupunki

Kokoustilojen vuokraaminen

  • Bálvalus
  • Paimio
  • Almmolaš bálvalus

Voit vuokrata Paimion kaupungin tarjoamia kokoustiloja omaan, yhdistyksen tai yrityksen käyttöön. Tiloja on tarjolla neljä ja niiden varustelut vaihtelevat keskenään. Tiloista pienin on neuvotteluhuone Peimari, johon mahtuu 13 henkilöä, ja suurin auditorio Paimiosali, johon mahtuu 154 henkilöä. Kokoustilat sijaitsevat Paimion kaupungintalossa.

Kokoustilojen lisäksi Paimion kaupunki tarjoaa Paimio ...

Bargga ná

Tutustu tarjolla oleviin kokoustiloihin Neuvotteluhuoneet-linkistä. Lisätietoja esimerkiksi varauskäytännöistä ja hinnoista löydät myös Julius-resurssivarauskalenterista kunkin kokoustilan tiedoista.

Tee varaus kaupungintalon palvelupisteessä tai soittaa kaupungin tilojen vuokrauksen puhelinnumeroon.

Tekninen osasto laskuttaa sinulta tilavuokran.

Jos havaitset, että varaamasi kokoustila tai sen laitteisto on viallinen tai hajoaa käytön aikana, soita Paimion kaupungin kiinteistöpäivystykseen.

Geasa ja makkár eavttuiguin

Yksityishenkilöt, yhdistykset ja yritykset voivat vuokrata tiloja käyttöönsä.

Paimiossa toimivat järjestöt voivat vuosimaksua vastaan saada käyttöönsä myös järjestötilan.

Bálvalusa ollašuhttá

Paimion kaupunki

Bálvalusas vástida

Paimion kaupunki
Teavsttas vástida: Paimion kaupunki
Beaividuvvon: 10.3.2026